У світі за останні 40 років в чотири рази зросла кількість хворих на діабет

  • Квітень 14, 2021

При цьому велика частина COVID-пацієнтів, які знаходяться у важкому стані в лікарні, страждають на діабет. Про це заявив Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреісус.
Необхідність прийняття термінових заходів у боротьбі з діабетом очевидна, як ніколи. Кількість осіб з діабетом збільшилася в чотири рази за останні 40 років. Це єдине серйозне неінфекційне захворювання, при якому ризик передчасної смерті зростає, а не знижується. І велика частка осіб, які у важкому стані з COVID-19 розміщені в лікарнях, страждають через діабет
За словами гендиректора ВООЗ, негайно потрібно вжити заходів для того, щоб розширити доступ населення до ранньої діагностики захворювання, а також до ліків. Особливо гостро нестача медпрепаратів відчувається серед жителів країн з низьким і середнім рівнем доходів. Там багато діабетиків ледь можуть дозволити собі глюкометри й тест-смужки.

У середу, 14 квітня, на честь 100-річчя від дня відкриття інсуліну, ВООЗ готується представити глобальний договір про боротьбу з діабетом. Він повинен сприяти “підвищенню доступності необхідних для порятунку життів ліків при діабеті, а також його запобіганню та діагностиці”.

Дослідження показують, що повноцінний сніданок допомагає підтримувати здорову вагу, підвищує когнітивні та фізичні показники. Завдяки сніданку знижується неприйнятність інсуліну та ризик розвитку діабету.

Коментарі