Україна не отримувала офіційних сигналів від Європейської комісії про загрозу скасування безвізового режиму з ЄС

  • Вересень 29, 2021

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.
Жодних причин для такого рішення немає і бути не може
4 серпня Єврокомісія оприлюднила четверту доповідь про оцінку виконання вимог візової лібералізації країнами Західних Балкан та Східного партнерства, зокрема України, аналізувалися 2020 рік і перша половина 2021-го, нагадав речник міністерства.
Документ містить позитивну оцінку дотримання нашою державою критеріїв безвізового режиму.
Звісно, там були й рекомендації продовжити “домашню роботу” для поліпшення управління міграційними процесами та вдосконалення антикорупційного законодавства.
МЗС України вже запропонувало окремим країнам-членам ЄС і Європейській комісії провести консультації, щоб роз’яснити окремі положення українського законодавства.
Ми очікуємо, що такі експертні консультації відбудуться найближчим часом

Україна не є державою з високим міграційним ризиком. А співпраця з ЄС у сфері реадмісії, як одним із ключових факторів для нормального функціонування безвізу, відбувається на належному рівні

Раніше ЗМІ повідомили, що можливі порушення деякими країнами Західних Балкан, Молдовою, Грузією та Україною, спонукали певних членів ЄС підняти питання про можливе скасування безвізового режиму.

11 червня 2017 року набуло чинності рішення ЄС про надання громадянам України безвізового режиму для короткострокових поїздок до країн ЄС і Шенгенської зони.

Коментарі