Україна стане першою у світі державою, де цифровий паспорт юридично буде прирівняно до звичайного

  • Лютий 16, 2021

Відповідний законопроект Верховна Рада підтримала у 1-му читанні 4 лютого.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Після прийняття необхідного закону у світі сформується бренд України як “цифрової держави” — ми станемо першою країною, що легалізує цифрові паспорти. Це також спростить внутрішні процеси із запуску нових цифрових продуктів
Зазначається, що в мобільному додатку “Дія” доступні закордонний біометричний паспорт та iD-картка. Документи в додатку запроваджуються за принципом people-to-people. Щоб перевірити дійсність цифрового документа, не потрібні жодні додаткові пристрої. Зробити це можна за допомогою будь-якого смартфона, на якому встановлено “Дію”. Для цього потрібно навести камерою смартфона на QR-код цифрового документа. Це унікальний трихвилинний ідентифікатор, що дозволяє звірити цей документ з даними у відповідних реєстрах.

Повідомляється, що українці вже можуть користуватися цифровими паспортами для отримання відправлення на пошті, адміністративних, фінансових, банківських послуг. А також подорожувати Україною потягом та літаком. Документи в “Дії” приймають уже в 10 міжнародних аеропортах країни.

Мінцифри активно розвиває мережу застосування “Дії” серед роздрібної торгівлі. У нас уже є багато мережевих магазинів, які активно використовують мобільний додаток. Це стосується АТБ, “Великої кишені”, “Веллмарта”. Інші торгові мережі також приєднуються до роботи.

Коментарі