Україна зобов’язана сплатити понад 2 трлн грн зовнішніх боргів протягом наступних 5 років

  • Червень 11, 2019

Це гроші, які не підуть на дороги, пенсії, садочки, ні на що. Ми повинні взяти те, що зароблено, і віддати закордонним інвесторам. Навіть якщо їх заморозити, то потім їх знову треба віддавати
Розповіла голова бюджетного комітету ВР 4-го скликання Людмила Супрун.
Політик зазначила, що 15 травня було здійснено виплату понад $1 млрд за зовнішніми запозиченнями. Далі суми будуть більшими. Супрун запропонувала змінити фінансового кредитора на промислового інвестора.
Ті гроші, які сьогодні ми повинні віддати, промисловий інвестор викуповує, і 25% від загального обсягу коштів, які він повинен заплатити, вносить як інвестицію, і додає 75% “живими” грошима. Я працювала в агентстві з інвестицій, інновацій, і в нас був створений величезний реєстр тих, хто хоче вкладати кошти в Україну. Ми знаємо сфери, які їх цікавлять. Це є перспектива розвитку України, і ми можемо зробити це зараз
Також Супрун зауважила, що пенсійній системі Україні необхідне реформування. Якщо соціальні внески будуть особистими нарахуваннями, це могло б збільшити дохід фонду на 15-17%.

Нещодавно заступниця керівника Приватбанку Галина Пахачук заявила, що підтверджений аудитом борг, пов’язаних із Коломойським осіб, становить 240 млрд грн.

Коментарі