Україна звернулася до Європейського суду з прав людини із новою заявою проти Росії через її політику розправ та тактику терору

  • Лютий 23, 2021

Мова про організацію РФ низки резонансних замахів та замовних убивств на території України та держав-членів Ради Європи, які Кремль не розслідує, а приховує.

Заяву Україна подала 19 лютого, повідомив міністр юстиції Денис Малюська. Із 2014 року на території України представники спецслужб РФ завербували людей, які здійснили низку резонансних замахів та вбивств.
Російською Федерацією не тільки не проводиться ефективне розслідування, а й вживаються заходи щодо перекладання відповідальності за такі злочини на інші держави, зокрема на Україну
З його слів, цим Росія порушує міжнародно-правові зобов’язання, зокрема право на життя, гарантоване статтею 2 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

22 лютого ЄСПЛ повідомив український уряд, що заяву зареєстрували.

Європейський суд з прав людини вже прийняв позов України проти Росії за спробу анексії Криму та перейшов до розгляду скарги по суті. У ЄСПЛ підтвердили, що Росія мала контроль над Кримом з лютого 2014-го, а не з часу так званого референдуму.

Коментарі