Українці активно скаржаться на якість газу, середні значення теплоти згорання при цьому істотно перевищують норму

  • Лютий 11, 2021

Якщо газ горить погано – причина не в калорійності. Проблема може бути в діях облгазу або ваших власних, заявила координаторка житлово-комунальних і енергетичних програм мережі “Опора” Тетяна Бойко.
Якщо облгази знижують тиск, а газ надходить погіршеної якості, це вже призводить до неякісної послуги у споживачів. Велика кількість проблем з якістю газу також пов’язана зі станом техніки споживача. Можливо, у вас брудна плита та достатньо почистити конфорку. Також важливе питання – технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж та димовентканалів. Цим повинні займатися облгази, але за кошти співвласників будинку. Від цього також залежить, чи добре горить газ
Довести, що проблема в тиску, буде важко. Потрібно звертатися до оператора ГТС та перевіряти в незалежній лабораторії. Але про цю перевірку все одно заздалегідь знатиме облгаз. Якщо він захоче, то в потрібний момент додасть тиск, і недоліків не виявлять. Перевірка не дешева, а якщо проблем не знайдуть, оплатити витрати доведеться із власної кишені.

Показники якості газу в багатьох областях країни в січні 2021-го погіршилися порівняно із середніми показниками 2020-го. Калорійність газу істотно знизилася в Чернівецькій, Черкаській, Одеській, Миколаївській, Херсонській і Донецькій областях. Водночас середньозважена теплота згоряння природного газу, який подається споживачам в Україні, становить більш як 8,2 тис. ккал/м³ за мінімальної норми 7,6 тис. ккал/м³. На думку експертів, теплота згоряння знизилася через недоліки технології усушки газу. Тому в труби в деяких регіонах почав надходити газ із великою кількістю конденсату.

Коментарі