Українці зможуть згенерувати та роздрукувати Covid-сертифікат про вакцинацію на порталі “Дія”

  • Вересень 17, 2021

Послуга стане доступна наприкінці вересня, розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі “Ранок з Україною”. Таким чином цифровий Covid-сертифікат зможуть отримати громадяни, у яких немає ID-картки чи закордонного біометричного паспорта або які не користуються додатком “Дія”.
Понад 700 тисяч людей уже згенерували внутрішні та міжнародні сертифікати в додатку “Дія” та активно користуються ними. Ми додамо можливість отримати сертифікат і на порталі. Працюємо над розробкою послуги, завдяки якій ще більше українців зможуть подорожувати та користуватися Covid-сертифікатом
Згенерувати Covid-сертифікат на порталі можна буде в декілька кліків. Потрібно авторизуватися на порталі “Дія”. Обрати відповідну послугу та підписати кваліфікованим електронним підписом заяву на отримання сертифіката. Після цього “Дія” надішле запит до електронної системи охорони здоров’я та сформує сертифікат у форматі PDF. Його можна буде видрукувати або просто зберегти файл на телефоні чи іншому пристрої, щоб демонструвати QR-код з екрана.

Мінцифра вже працює над розробкою сертифіката про часткову вакцинацію. Він буде доступний як на порталі, так і в додатку “Дія”. Крім цього, планують розробити сертифікат про отримання негативного ПЛР-тесту.

Внутрішні сертифікати з інформацією про вакцинацію будуть жовтими й зеленими. Кабмін продовжив дію зелених Covid-сертифікатів зі 180 до 365 днів. Жовті сертифікати підтверджують вакцинацію однією дозою дводозної вакцини, визнаної ВООЗ. Термін дії – 120 днів із моменту щеплення. Зелені сертифікати можна отримати після другого щеплення дводозною вакциною або з 14-го дня після вакцинації однодозною. Термін дії такого сертифіката – 365 днів.

Коментарі