Українських заробітчан масово депортують з ЄС

  • Грудень 2, 2020

Причина – порушення карантинних обмежень.

Влада Німеччини тільки за липень-вересень вислала з країни близько 300 українців. З огляду на запроваджені в ЄС і Німеччині епідеміологічні обмеження, поки що громадяни України тимчасово не мають права в’їжджати в ФРН в рамках безвізових поїздок з туристичною, приватною або діловою метою.

Схема проста: дрібні або непублічні польські фірми з працевлаштування наймають громадян України нібито для роботи в Польщі. Потім людям пропонується нелегальне працевлаштування з кращою зарплатою в Німеччині. Найчастіше йдеться про послуги у сфері догляду за людьми й домогосподарством.

Українці легально в’їжджають на територію Польщі і, відбувши там карантин, намагаються їхати вже далі – у Німеччину та інші країни ЄС. Також вони використовують підроблені трудові договори, румунські та угорські паспорти, у тому числі і фальшиві, чеські робітничі візи.

Поліцейські разом з міграційною службою проводять спецоперації в пошуках порушників. Після їх депортують назад в Україну.

Переїхати на постійне проживання в країни Європейського Союзу і США за умови надання громадянства у жовтні 2020 року погоджувались 27,9% українців.

Коментарі