Уряд не вводитиме у грудні жорсткий карантин

  • Грудень 6, 2020

Проте, з урахуванням динаміки захворюваності, запроваджувати більш жорсткі карантинні заходи доведеться вже в січні.

Уряд спільно з місцевою владою працює над переліком обмежень. Повний перелік можливих карантинних обмежень буде представлений на засіданні Уряду 9 грудня, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook.
У грудні посилення обмежувальних заходів не буде. Завдяки карантину вихідного дня нам вдалося дещо стабілізувати епідемічну ситуацію і розвантажити медичну систему. Цього тижня тричі кількість тих, хто одужав, перевищувала кількість нових хворих. Як запевнив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, наша медична система упродовж грудня впорається з нинішнім рівнем навантаження
Шмигаль нагадав, що 4 грудня Верховна Рада схвалила пакет законопроектів, розроблених урядом з ініціативи президента, за підтримки людей і бізнесу в умовах посиленого карантину.

За даними Шмигаля, місцева влада підтримує заборону або обмеження діяльності:

– святкових концертів, дискотек і нічних клубів, масових заходів у приміщеннях, хостелів, ТРЦ (100%);

– музеїв, кінотеатрів і театрів, закладів громадського харчування з організацією дозвілля (95%);

– святкових ярмарків, спортзалів і фітнес-центрів (90%).

Водночас міські голови та керівники ОДА виступають за роботу з частковими обмеженнями громадського транспорту (не більше, ніж кількість сидячих місць), закладів громадського харчування (доставка або на винос) та готелів (без зон розваг та харчування).

За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, зараз розглядається три дати запровадження карантину. На відміну від повного локдауну, який був навесні, у січні працюватиме транспорт, готелі та гірськолижні курорти. Також залишатимуться відчиненими продуктові магазини. При цьому уряд планує повністю заборонити роботу закладів харчування, буде дозволена лише доставка. Також планують закрити школи, садочки, спортзали та розважальні центри. З епідеміологічними обмеженнями можуть дозволити роботу храмів.

Коментарі