В Офісі президента України вважають, що президента Росії некоректно інформують про ситуацію в Україні

  • Червень 30, 2021

В ОП пропонують провести прямі переговори на рівні президентів – щоб позначити коректні позиції сторін з ключових питань. Про це заявив радник керівника ОПУ Михайло Подоляк.
Одразу скажу, що будь-які російські коментарі про Україну, зокрема й Путіна, необхідно оцінювати тільки через призму їх системної пропагандистської роботи. Вони самі себе завантажили в певний набір стереотипів і тепер намагаються пояснити незрозумілі їм процеси трансформації української державності різними міфами.
Наведу конкретний приклад. Скажімо, коментуючи прийняте рішення про домашній арешт для Медведчука, російський президент сказав, що це рішення було прийнято напередодні виборчої кампанії. Але в Україні немає виборчої кампанії і навіть планів таких немає. А значить, можна зробити очевидний висновок про те, що помічники Путіна, м’яко кажучи, некоректно його інформують про ситуацію в Україні.
Як мінімум цим можна пояснити й помилкове трактування Путіним подій нашого політичного життя, зокрема зміст і значення законопроекту про корінні народи України. А повторення російським лідером фейку про “зовнішнє управління” не заслуговує окремих коментарів – це вже просто один з базових елементів російської пропаганди про Україну. Який так чи інакше повинен виправдати свідомо агресивні дії самої РФ проти України

За його словами, очевидні приклади некоректного інформування Путіна свідчать про необхідність прямих переговорів на рівні президентів. Подоляк наголосив, що президент Росії “підтвердив можливість таких переговорів, а визначити їх зміст – це технічне питання, яке має закрити саме російська сторона”. Відповідні українські пропозиції, за словами Подоляка, вже зроблені.

Президент Росії Володимир Путін під час прямої лінії 30 червня заявив, що президент України Володимир Зеленський віддав свою країну під повне зовнішнє управління. Глава РФ вважає, що головні українські питання розв’язують у Вашингтоні, а не в Києві.

Коментарі