В Україні планують створити Державну житлово-комунальну інспекцію для захисту споживачів

  • Грудень 10, 2020

У ВР зареєстрували законопроекти, які передбачають створення інспекції, котра має здійснювати державний контроль за стандартами та нормами у сфері ЖКГ.

За словами заступниці міністра розвитку громад та територій Наталії Хоцянівської, галузь ЖКГ протягом багатьох років залишається проблемною, повідомляє урядовий портал.
Споживач є незахищеним. Із початку року до міністерства надійшло понад 2 тисячі звернень громадян з питань ЖКГ. Орган контролю у такій важливій галузі відсутній. Житлово-комунальна інспекція має виступити арбітром у відносинах споживача з виконавцями послуг
До компетенції інспекції увійде перевірка надання ЖКП, зокрема з тепло-, водопостачання та водовідведення, поводження з відходами, управління багатоквартирними будинками. Також вона перевірятиме економічне обґрунтування тарифів на послуги ЖКГ.

Для перевірки якості послуг та стану будинків інспектори здійснюватимуть планові та позапланові перевірки. А також здійснюватимуть контроль за відповідальним користуванням послугами.

На сьогодні відповідальність за економічну обґрунтованість тарифів покладається на органи місцевого самоврядування. Однак відсутність контролю за ціноутворенням у сфері ЖКП призводить до зловживань.

Коментарі