В Україні запланували змінити методику розрахунку тарифу на доставку газу

  • Лютий 11, 2020

Зараз вона недосконала, тому споживачам доводиться переплачувати.

Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг схвалила проект постанови “Про внесення змін до Кодексу газорозподільних систем”. Документ оприлюднила на сайті для обговорення.

Новим споживачам з газовою плитою за доставку газу пропонують платити за нормою 39 куб. м у рік. З газовою плитою і колонкою – 126 куб. м у рік. Якщо домогосподарство використовує газ комплексно, у тому числі для опалення, рахуватимуть 314 куб. м у рік. Ті, хто в січні отримали квитанцію за доставку газу у розмірі 120 грн і більше, платитимуть у 5-6 разів менше – на рівні 27 грн.
У Нацкомісії зробили помилку, об’єднавши в одній платіжці за доставку газу два різних платежі: за резервування і за розподіл газу. Це змішання і призвело до зростання невдоволення і нерозуміння споживачів, особливо тих, хто проводив газ за свої гроші. Котеджне містечко або населений пункт, жителі якого заплатили повністю за газифікацію, зараз платять знову ж повну суму за розподіл. Хоча це робити не зобов’язані. Мають оплатити тільки резервування потужності
Говорить Геннадій Рябцев із науково-технічного центру “Психея”.

Із податками, транспортуванням і націнкою газзбутів українці за новим методом розрахунку в січні заплатять 5,87 грн за куб. м. Щоправда, ціна не враховує плати за розподіл. Вона приходить окремою платіжкою. У січні 2019-го побутові споживачі платили 8,55 грн за кубометр газу.

Коментарі