В Україні збільшується рівень захворюваності на кір

  • Квітень 9, 2019

Після кількох тижнів падіння ситуація знову погіршується.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
З 28 березня по 3 квітня найбільше нових випадків кору зареєстровано у Тернопільській області. Там 243 хворих, у Києві 214 та Київській області – 175 хворих. Також підйом захворюваності є в Харківській – 171 людина і Хмельницькій областях – 160
Від початку року на кір захворіли понад 37 тисяч людей. Від ускладнень кору померли 14 людей.
Це заразне інфекційне захворювання передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом. Тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі й на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.
У міністерстві вкотре наголосили, що щеплення є єдиним надійним захистом від кору, особливо якщо в регіоні зафіксовано спалах захворюваності.
Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень – пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту), а також до інвалідності та смерті.
Епідемія кору вирує третій рік не лише в Україні. У деяких європейських країнах захворюваність і смертність навіть вище. Вірус стає агресивнішим, їм частіше і важче хворіють дорослі.

Вважається, що вірус кору мало мутує. Але в останні три роки епідемії в Європі — висока смертність, повторна захворюваність і неспрацювання вакцинації — ставлять його стабільність під питання і змушують шукати інші причини ситуації, що склалася. В європейських країнах летальність від кору в процентному співвідношенні до хворих вище, ніж в нашій країні. В Україні з початку року зареєстровано понад 33 тисяч випадків кору та 14 смертей. Одна з причин такої поширеності — рух проти щеплень в цивілізованих країнах.

Коментарі