“Венеціанський кінофестиваль-2021”: список переможців

  • Вересень 13, 2021

Головний приз Венеціанського кінофестивалю – “Золотий лев” дістався картині “Подія” французького режисера Одрі Диван. Про це в суботу, 11 вересня, повідомляється в Twitter фестивалю.

“Срібного лева” присудили Джейн Кемпіон за фільм “Влада пса”. Гран-прі удостоєний Паоло Соррентіно, який зняв стрічку “Рука бога”.

Кращою актрисою визнана Пенелопа Крус за роботу у фільмі “Паралельні матері” Педро Альмодовара. Нагороду за кращу чоловічу роль отримав Джон Аркілла, який зіграв у картині “На роботі: зниклі 8” Еріка Матті.

Нагороду за кращий сценарій отримала Меггі Джилленхол за фільм “Зникла донька”.

Україну представляли три фільми: “Блик” Валентина Васяновича, “Носоріг” Олега Сенцова і спільна робота українських, чеських і словацьких кінематографістів – “Цензорка” словацького режисера Петера Керекеша. Власне останній фільм отримав нагороду за кращий сценарій в секції “Горизонти”.

Журі цього року очолив режисер Пон Джун-хо, який отримав в 2020-м “Оскар” за фільм “Паразити”. Разом з ним переможців обирали оскароносна режисер Хлоя Чжао, актриси Вірджинія Ефіра, Синтія Еріво і Сара Гадон.

В Основному конкурсі в цьому році був представлений 21 фільм.

В США у Гарвардському університеті відбулась онлайн-церемонія вручення Шнобелівської премії — однієї з найвідоміших антинагород світу.

Коментарі