Верховна Рада схвалила закон, що захистить інтереси споживачів і покращить роботу виконавців комунальних послуг

  • Грудень 4, 2020

Тепер в Україні зміниться вид платіжок за опалення і воду, а також спроститься процес укладення договорів на надання послуг.

Такі зміни передбачає прийнятий Верховною Радою законопроєкт №2458, повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

Платіжка за постачання теплової енергії та гарячої води стане зрозумілішою. Кількість платежів для публічного договору приєднання зменшили до 3.

За тепло – плата за послугу з постачання теплової енергії; плата за послугу з постачання гарячої води; плата за абонентське обслуговування.

За воду: плата за послугу з централізованого водопостачання; плата за послугу з централізованого водовідведення; плата за абонентське обслуговування.

Тепер закон чітко встановлює умови техобслуговування. А відповідальним за його проведення стане оператор газорозподільних систем (або інший суб’єкт господарювання, який має право на виконання таких робіт).

Зміни торкнулись і порядку укладення договорів у сфері комунальних послуг. Публічний договір приєднання дозволить підприємствам миттєво переводити всіх споживачів на нові договори.

Також для постачальників послуг встановили новий дедлайн з установки лічильників тепла й води. Нові правила дають час на встановлення лічильників до 1 серпня 2022 року. Після цієї дати за їхню відсутність штрафуватимуть – але не самих споживачів, а компанію, яка надає послуги.

Зі споживачами комунальних послуг у приватному секторі і в багатоквартирних будинках укладуть нові договори теплопостачання, постачання гарячої води, централізованого водопостачання.

Коментарі