Верховна Рада скасувала вільну економічну зону “Крим”

  • Липень 1, 2021

У четвер парламент ухвалив закон “Про визнання таким, що втратив чинність Закону України “Про створення вільної економічної зони “Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України” та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”.

Документ підтримали 328 депутатів.
Метою прийняття законопроекту є скасування режиму вільної економічної зони “Крим” на тимчасово окупованій території України та встановлення особливостей економічних відносин на тимчасово окупованій території з урахуванням обмежень, викликаних окупацією
йдеться у пояснювальній записці.

Документ унормовує порядок в’їзду осіб на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.

Згідно з законом, українці можуть вільно і безперешкодно в’їжджати на тимчасово окуповану територію, а також виїжджати з неї лише через КПВВ за умови пред’явлення документа.

Іноземці та особи без громадянства можуть перетинати адмінмежу з тимчасово окупованою територією через КПВВ, якщо пред’являть документ, що посвідчує особу, а також наддадуть спецдозвіл з урахуванням положень Закону “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”.

Також закріпили право на безоплатну вторинну правову допомогу для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території. Закон забезпечує реалізацію права на спадкування для таких осіб.

1 липня Верховна Рада ухвалила закон “Про корінні народи України”. Згідно з документом, корінними народами України є кримські татари, караїми і кримчаки.

Восьмий рік триває агресія РФ проти України. 2014-го російський окупант захопив Крим. Також російська армія захопила райони Донецької та Луганської областей. Там діють російські окупаційні адміністрації.

Коментарі