Верховна Рада проголосувала за капітуляцію України

  • Жовтень 6, 2017

Сьогодні, 6 жовтня ВРУ з порушеннями регламенту проголосувала в першому читанні та в цілому  законопроекти №7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» та №7164 «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей».

Весь процес внесення, розгляду та голосування за дані проекти супроводжувався чисельними порушеннями законодавства. Наприклад, повний текст законопроектів був завантажений на сайт ВРУ в ніч на 5 жовтня. Вже зранку – проекти були винесені на розгляд профільних комітетів, де депутатів вмовляли проголосувати, не читаючи, бо «текст затвердили міжнародні партнери». Згідно законодавства, альтернативні закони можуть бути винесені на голосування Верховної Ради не раніше, ніж за 14 днів після подання до комітетів. Крім того, Президент особисто приїхав на засідання своєї партії з проханням підтримати закон, що також є порушенням законодавства.

Після оприлюднення поіменних результатів голосування, деякі депутати заявили, що їх голос був зарахований автоматично, а вони самі в цей час були фізично відсутні в Раді, а то й у місті взагалі. Про такі всім звичні дрібниці, як кнопкодавство, бійки та повторні винесення на голосування – навіть не згадуємо через їхню очевидність. Нардеп Ірина Геращенко навіть притягнула в залу дітей, «задля уникнення нових бійок». Спікер парламенту Андрій Парубій вимагав голосувати «за визнання Росії агресором, бо в залі діти».

Активна українська спільнота вкрай несхвально сприйняла норми «законів про реінтеграцію». Зокрема, дані закони посилаються на Мінські угоди та їхніми нормами гарантується:

  • недопущення кримінального переслідування осіб-учасників подій на території ОРДЛО;
  • створення власних органів місцевого самоврядування на окупованих територіях;
  • створення народної міліції з місцевих жителів для охорони правопорядку;
  • проведення позачергових виборів;
  • неможливість дострокового припинення повноважень можновладців, обраних на позачергових виборах;
  • сприяння України у транскордонному співробітництві окремих територіальних громад та органів місцевого самоврядування із адміністративно-територіальними одиницями Російської Федерації;
  • бюджетна підтримка соціально-економічного розвитку ОРДЛО.

Разом з тим, даними законопроектами РФ нарешті визнається країною-агресором, а непідконтрольні території – окупованими. АТО трансформується на «здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, стримування та подолання російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях». Поняття ж «зона АТО» замінюється формулюванням «ТОТ» – тимчасово окуповані території. Керування збройними силами в даному «комплексі заходів» покладається на неіснуючий орган – «Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ».

На жаль, в даних законопроектах знову були «винесені за дужки» Крим та Севастополь, тож на деокупацію півострова можна поки що не розраховувати. А от готуватись до входження в український парламент вчорашніх ватажків терористичних груп Л/ДНР можна вже.

Коментарі