Відсьогодні народним депутатам дозволяється брати на роботу собі помічниками людей без вищої освіти

  • Грудень 24, 2020

Відповідний закон опублікували 23 грудня у парламентській газеті “Голос України”.

Згідно з законом “Про статус народного депутата України”, помічником-консультантом нардепа може бути лише громадянин України, який вільно володіє державною мовою, при цьому помічником за строковим трудовим договором, на постійній основі чи за сумісництвом, може працювати особа, яка має вищу освіту ступеня молодшого бакалавра або бакалавра.

Так, скасували норму про те, що усі без виключення помічники нардепа повинні мати середню спеціальну чи вищу освіту.

Також змінили перелік напрямів розподілу коштів загального фонду, встановленого нардепу для оплати праці помічників, а саме для виплати помічникам:

– заробітної плати;

– матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань;

– заробітної плати за час відпустки;

– матеріальної допомоги для оздоровлення під час надання щорічної основної відпустки;

– грошової компенсації за всі невикористані помічником-консультантом дні щорічної основної відпустки та додаткової відпустки.

Окрім того, передбачають можливість використання залишку коштів загального фонду, встановленого нардепу для оплати праці помічників, для сплати визначених договорами чи угодами робіт, послуг, пов’язаних із виконанням депутатських повноважень, лише за умови здійснення помічникам виплат кожної з матеріальних допомог, грошової компенсації за невикористані дні відпустки.

17 вересня Верховна Рада ухвалила закон, який забороняє близьким родичам ставати помічниками-консультантами депутатів.

Раніше журналісти-розслідувачі програми “Схеми” повідомляли, що 15 нардепів від “Слуги народу” призначили своїх та президента Володимира Зеленського родичів помічниками. Перед виборами глава держави обіцяв викорінити кумівство.

Коментарі