Відсутність водіїв вантажівок призвела до того, що більшість заправок Великої Британії залишилися без палива

  • Вересень 27, 2021

Його нікому доставляти, тому що немає водіїв вантажівок.

Бензоколонки в англійських містах “пересохли” після того, як панічні покупці посилили дефіцит, скуповуючи все паливо.

У неділю черги автомобілів поверталися від заправок по всій країні, поглинаючи запаси. Це попри запевнення уряду, що країна не відчуває нестачі в паливі.
Деякі з наших членів повідомляють, що на вчорашній день “висохли” 50 відсотків, а деякі навіть говорять про 90 відсотків заправок
каже голова “Асоціації роздрібних торговців бензином” Браян Меддерсон.

На їх частку припадає 65% всіх АЗС Великої Британії. Люди намагаються накопичувати паливо, використовуючи каністри.

Уряд прем’єра Бориса Джонсона оголосив про план видачі тимчасових віз 5 тис. іноземним водіям вантажівок, щоб пом’якшити кризу. Після брекзиту в країні нікому возити паливо і продукти в супермаркети.

Імміграційні правила після брекзиту означають, що громадяни ЄС не можуть працювати у Великій Британії без візи, як це могло бути, коли країна була членом блоку. Лондон пручався пропозиції додаткових віз протягом кількох місяців, незважаючи на брак близько 100 тис. водіїв і попередження з різних секторів, що пандемія і брекзит погіршили ситуацію. Керівники бізнесу попередили, що візи – короткострокове рішення, яке не вирішує гостру нестачу робочої сили.

Уряд заявив, що в довгостроковій перспективі британські робітники повинні проходити навчання для роботи водіями. Для цього закликав транспортні компанії поліпшити оплату і умови праці. В останні місяці брак водіїв вантажівок також вдарив по британських фабриках, ресторанах і супермаркетах. Дефіцит завдав шкоди ланцюжкам поставок, ускладнюючи доставку товарів на ринок, і викликав побоювання щодо зростання цін напередодні Різдва.

Коментарі