Відсутність здорового сну погіршує фізичний та психологічний стан людини

  • Липень 8, 2021

Навіть якщо наздогнати упущені години відпочинку у вихідні, стан здоров’я не покращиться. Дослідження провели учені з Флориди.

Усього три дні поганого сну поспіль можуть негативно вплинути на організм. 2 тис. дорослих американців заповнювали щоденники сну. Експерти виявили, що симптоми посилюються після однієї ночі, але досягають максимуму після трьох ночей.

У результаті учасники експерименту скаржилися на появу відчуття гніву та самотності, знервованості, роздратування та розчарування. Також після недосипання відчували головний біль, проблеми з диханням та шлунком.

Рекомендована тривалість сну для підтримки оптимального здоров’я дорослих становить 6 год. Однак із віком вона може змінюватися.
Багато хто думає, що може компенсувати недосипання у вихідні та бути продуктивним після цього. Однак результати цього дослідження показують, що недосипання всього за одну ніч може значно погіршити ваше повсякденне самопочуття
сказала провідна авторка дослідження Суомі Лі.

За словами дослідниці, якщо спати менш як 6 год. на добу постійно, то організму буде все важче повністю оговтатися від недосипання.

Люди, які пізно лягають спати, з часом стикаються зі змінами в організмі. Недосипання завдає поганих наслідків здоров’ю: депресію, хвороби серця та ожиріння. Дослідники виявили, чому так важливо засинати до 23:00. Саме в цей час починається фаза повільного сну, і мозок устигає відновлюватися, що добре впливає на всі системи організму.

Коментарі