Влада досі не має антикорупційної стратегії

  • Червень 23, 2021

Про це сказав голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков.

Він розповів про поїздку до США й зустріч із представниками американського уряду.
Обговорювали нашу антикорупційну стратегію, насправді те, що сьогодні відбувається в Україні. Корупціонери мають стратегію. Один із її прикладів – незавершеність судової реформи.
Більшість доброчесних суддів страждають через погану репутацію частини колег. А антикорупційної стратегії в країні немає. Президент ще у вересні визначив закон для розгляду парламентом як невідкладний. Але до цього часу парламент не проголосував. Чому – не знаємо

цитує голову НАЗК “Цензор.нет”.

Обговорювали загрози від можливих рішень Конституційного суду. Є великі загрози Вищому антикорупційному суду. Його можуть визнати неконституційним. А це означає, що вся робота антикорупційних органів не зможе бути ефективною.
Є загрози скасування інституту спеціальної конфіскації. А значить, Віктору Януковичу треба буде повернути 1,8 мільярда доларів, стягнені попередніми судовими рішеннями.
Ми обговорювали ризики, які можуть підірвати фінансову й безпекову стабільності держави. Обговорювали загрози, які може завдати рішення Конституційного суду щодо визнання неконституційним Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Тому що це може загрожувати рішенню щодо Приватбанку. І також загрози, яких може завдати рішення КС про скасування земельної реформи, про надання громадянам права на землю

також розповів Новіков.

Також голова НАЗК прокоментував випадок, коли президент Володимир Зеленський забув зазначити 5 млн грн у своїй декларації.
За фактом неподання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані я склав протокол щодо президента. Печерський суд його закрив

6 травня президент Володимир Зеленський зустрічався з американським держсекретарем Етоні Блінкеном. Обговорювали російську агресію, корупцію й олігархів в Україні, впровадження реформ.

Коментарі