Влада Німеччини домагається збереження транзиту російського газу в Європу через Україну на наступні десятиліття

  • Липень 2, 2021

Влада Німеччини домагається збереження транзиту російського газу в Європу через Україну на наступні десятиліття, заявив міністр фінансів ФРН Олаф Шольц в інтерв’ю телеканалу Bloomberg TV.
Німеччина вже діє в цьому напрямку. Ми старанно працюємо, щоб угоду щодо транзиту газу між Україною і Росією було продовжено. І ми відчуваємо відповідальність за транзит газу через Україну і в майбутньому, в найближчі десятиліття, а не тільки у наступні два-три роки

Як повідомив Шольц, Німеччина отримує газ з різних джерел, тому, вважає він, завершення будівництва російського газопроводу Північний потік-2 не завадить зберегти транзит через територію України.

Також він підкреслив, що Євросоюз працює над тим, щоб жодній країні-члену спільноти не було завдано збитків через ПП-2, і “важлива частина цього – забезпечення транзиту газу через Україну в майбутньому”. За його словами, чинний транзитний договір діє мінімум до 2024 року, але домовленість передбачає, що сторони перевірять можливість його продовження до 2034 року.

Транспортування російського газу “Північним потоком – 2” зупинять, якщо Москва порушить зобов’язання перед Україною. Про це заявили кандидати в канцлери Німеччини від Християнсько-демократичного союзу Армін Лашет і від Соціал-демократичної партії Олаф Шольц під час дискусії.

Коментарі