Як і чому змінюються ціни на квартири в Києві

  • Грудень 4, 2017

На минулому тижні ціни на квартири в Києві знову незначно знизилися. У середньому, зниження в різних сегментах ринку нерухомості, становила кілька часток відсотка. При цьому, вартість квартир у новобудовах на вторинному ринку уже на 0,6%. Як стало відомо Національної енциклопедії будівництва ProfiDom.com.ua портал Domik.ua проаналізував причини зміни цін на квартири в Києві

Не зважаючи на щотижневі коливання, загальна динаміка цін залишається позитивною. За місяць квартири на вторинному ринку подорожчали на 1,4, а в порівнянні з ціною річної давнини – на 13%. Цікаво, що позитивну динаміку демонструє більшість типів квартир, крім однокімнатних і «готельок». Так, двокімнатні роздільні за рік подорожчали на 13,4%, трикімнатні роздільні – на 14,3. Квадратний метр однокімнатної квартири в листопаді 2017 коштує стільки ж, скільки і рік тому. За останній місяць ціни на них трохи знизилися, проте, загальна динаміка в цьому сегменті теж позитивна. Виражену негативну динаміку демонструють тільки «гостинки».

Чому так відбувається і які висновки можна зробити?

«Гостинки» – самі бюджетні квартири на ринку, часто найнижчої якості. Головні їх недоліки – це маленькі площі, велика кількість квартир в будинку і на поверсі, зношеність конструкцій і комунікацій та низький соціальний статус мешканців, серед яких чимало маргіналів.

Тим не менш, «гостинки» як і раніше користуються попитом серед покупців з обмеженим бюджетом і необхідністю швидко заселитися в квартиру. Ті, хто має хоч трохи великими коштами і часом, віддають перевагу новобудовам, тим більше, що забудовники сьогодні пропонують чимало сучасних еквівалентів «готельок» – так звані «смарт-квартири ». При настільки ж обмеженій площі, ці квартири знаходяться в нових будинках з новими комунікаціями, а соціальний статус майбутніх мешканців приблизно дорівнює.


Протягом останніх 2-3-х років новобудови складають близько половини продаваних на ринку квартир, і їх частка в загальній структурі пропозиції поступово зростає. Що зумовлює зростання середньої по місту ціни квадратного метра. Якщо ми подивимося таблицю зміни цін в будинках різного типу, ми побачимо, що найбільше за минулий рік впали в ціні квартири в панельних будинках. Більшість «готельок» розташовується в будинках серій «стара панель», «типова панель» і «стара цегла». Цікаво, що в цілому в будинках серії «стара цегла» середня ціна за рік знизилася на 1,3%, а в цегляних будинках готельного типу зниження ціни склало вже 5,7%.

Найбільше «гостинки» подешевшали в будинках серії «типова панель» – на 14,2% за рік. Зниження цін на квартири цього типу в будинках серії «стара панель» склало 7%.

Коментарі