Як освоюються бюджетні кошти

  • Жовтень 3, 2018

Нині в Україні діє безліч цікавих програм, на які виділяються бюджетні кошти. В переважній більшості доступ до цих коштів мають урядовці, народні депутати України, підприємці. Завдяки цим коштам роблять ремонти доріг, приміщень, проводять благоустрій території, закупають необхідні прилади та продукцію для різноманітних освітніх, медичних,культурних, спортивних та загалом державних закладів.
Значні суми бюджетних коштів щороку виділяються народним депутатам, які вкладають їх в благоустрій своїх виборчих округів. Одним із таких депутатів, що старанно працює на розвиток свого округу є народний депутат Олександр Шевченко, який бездоганно виконує всі заплановані роботи. В 2017 році він залучив чимало коштів у вигляді субвенцій з держбюджету. Половину цих грошей отримали фірми, пов’язанні з народним обранцем.
Значну кількість тоді виділених субвенцій освоїло ТОВ «Добробуд-ІФ», очолюване помічником народного депутата Олександром Гринівим. Тоді ТОВ «Добробуд-ІФ» згідно сайту публічних закупівель Prozorro виграло тендер на капітальні ремонти десятки навчальних закладів та підписало із департаментом будівництва житлово-комунального господарства містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА 17 договорів на загальну суму майже 2 млн грн. Мова йде про ясла-садки № 4 «Калинова сопілка», № 10 «Катруся», № 11 «Пізнайко», № 28 «Квітка Карпат», № 34 «Незабудка», № 5 «Теремок», № 18 «Зернятко», ЗОШ I ст. № 3 з групами цілодобового перебування дітей, ЗОШ №9 І ст. та дитсадка № 30 «Ластівка». В договорах товариство обіцяло провести поточні ремонти приміщень, заміни вікон та реконструкції опалення у міських школах і садках. При цьому всі 17 договорів були укладені протягом листопада 2017 року.
До слова, у всіх торгах взяв участь тільки один учасник він і став переможцем – це ТОВ “Добробуд-ІФ”, як то кажуть «свій до свого по міське». Тоді у місцевій пресі Івано-Франківщини було присвячено ряд статей ТОВ «Добробуд-ІФ» та зокрема його керівнику Олександру Гриніву, де йому висловлювалася недовіра, а Державна фіскальна служба навіть запідозрила посадовця у завищенні вартості робіт.
Комерційну діяльність Олександру Гриніву допомагає вести керівник приймальні народного депутата Андрій Сторожук. Він особисто лобіює рух коштів через відкати, телефонуючи до директорів навчальних закладів і у погрозливій формі тисне на них щодо заміни вікон, шантажуючи їх коштами, що або вставляємо вікна, або нічого, оскільки тільки вони визначалися із роботами, які потрібно було зробити та вирішували на що потратити кошти. Зі слів керівників навчальних закладів підприємливі підприємці ніяких ремонтних робіт проводити не хотіли та і не збиралися, а тільки тиснули щодо заміни вікон.
Така сама ситуація щодо впровадження корупційних оборутків через освоєнню виділених субвенцій ТОВ «Добробуд-ІФ» продовжується і в нинішньому 2018 році. Згідно документу затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 червня 2018 року №423-р «Розподіл у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій між місцевими бюджетами за об’єктами (заходами)» на Івано-Франківську область виділена певна сума коштів. Немає ніякого сумніву, що значну кількість коштів із виділених субвенцій успішно все продовжує освоювати та на ній збагачуватися керівник ТОВ «Добробуд-ІФ» Олександр Гринів. Знову влучно виграються тендери на капітальні ремонти, реконструкції, заміну вікон, придбання необхідних матеріалів і обладнання, тощо та заключаються договори на їх виконання із ЖКГ ОДА.

Складається таке враження, що Олександр Гринів, користуючись впливом свого депутата та напрацьованими зв’язками за свої роки роботи у Верховній Раді Україні, у зговорі отримує прибутки, завищуючи ціни та виконуючи неякісно заплановані ремонти.
Олександр Гринів починаючи своє просування в політиці завжди опинявся в потрібний час на потрібному місці. Так у ‎2007-2012 рр він був помічником на громадських засадах народного депутата від Блоку Юлії Тимошенко Ігоря Гриніва, а вже наступного скликання на платній основі «допомагав» нардепу від ВО «Свобода» Михайлу Блавацькому.

Коментарі