Якщо МВС Білорусі разом із Росгвардією почнуть більш жорстокі розгони демонстрантів, протести в країні можуть перейти в “гарячу фазу”

  • Грудень 21, 2020

Її викличе сам факт залучення російських силовиків, оскільки білоруське суспільство почне відкрито протистояти спробам зовнішнього втручання.

Про це в ефірі “24 каналу” заявив лідер білоруського руху “За свободу” Юрій Губаревич.

Він зазначив, що це рішення влади є прямим порушенням білоруської Конституції, згідно з якою не можна мати на території країни представників військових або силових структур із інших країн. Тим більше, якщо вони протидіють мирним жителям.

На думку Губаревича, таке рішення владиможе свідчити про те, що їй не вдається вирішити проблему з протестами.

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту проти підсумків виборів президента, на яких переможцем оголошено чинного главу держави Олександра Лукашенка, який обіймає цей пост із 1994 року. Під час Маршу народного звинувачення 13 грудня в Білорусі затримали понад 100 осіб.

Підконтрольний самопроголошеному президенту Республіки Білорусь Олександру Лукашенку парламент розробляє закон про “неприпустиміть героїзації нацизму”. Влада не приховує, що документ передбачатиме відповідальність де-юре за заборонений де-факто національний прапор, який став головним символом антипрезидентських протестів.

Коментарі