Європейський Союз ухвалив рішення продовжити на шість місяців санкції проти Росії за дестабілізацію України

  • Липень 12, 2021

Про це повідомили на сайті Ради ЄС.
Рада ЄС сьогодні вирішила продовжити цільові санкції проти певних економічних секторів Російської Федерації на наступні шість місяців: до 31 січня 2022 року. Це рішення виходить з останньої оцінки стану імплементації Мінських домовленостей, які від початку мали бути виконані до 31 грудня 2015-го, під час Європейської ради 24-25 червня 2021 року
Росія не виконала Мінських угод, тому європейські лідери одностайно ухвалили рішення продовжити економічні санкції.

Перші санкції проти Росії Євросоюз запровадив 30 червня 2014 року у відповідь на дії РФ, спрямовані на дестабілізацію ситуації в Україні. Вони були посилені у вересні 2014-го та в березні 2015 року. Ці заходи містять обмеження доступу російських банків і компаній на ринки капіталів ЄС, забороняють фінансову допомогу російським фінансовим інституціям, прямий та опосередкований імпорт, експорт або передання всіх оборонних матеріалів, постачання в Росію товарів подвійного призначення, що можуть бути використані з воєнною метою.

Європейський Союз затвердив продовження пакету економічних санкцій проти Росії за анексію Криму й підтримку сепаратистів на сході України. Санкції тривають сім років.

Коментарі