З 1 вересня почали діяти нові рекомендації Міністерства охорони здоров`я закладам освіти

  • Вересень 2, 2020

З нового навчального року учні та вчителі дотримуватимуться цілої низки нововведень. Відтепер вхід до закладу освіти дозволяється лише в масках, а на заняттях засоби захисту можна не використовувати. Батьків до шкіл не пускатимуть. Учням 1-4 класів дозволено пересуватися без масок.

Персоналу проводитимуть обов’язкову термометрію. Недопустима температура – понад 37,2 °C.

Перед заняттями вчителі опитуватимуть учнів про самопочуття. У разі виявлення симптомів хвороби учня тимчасово ізолюють та повідомлять його батьків. У випадку підтвердження COVID-19 у дитини, весь клас зобов’язаний піти на самоізоляцію.

Обов’язковими є дезінфекція рук при вході у заклад та обладнані куточки з антисептичними засобами. Зокрема збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери.

МОЗ рекомендує розміщувати у навчальних закладах плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю.

Серед умов також:

обладнання медпунктів з безконтактними термометрами, дезінфекторами, засобами індивідуального захисту;
розмітка на підлозі для дотримання дистанції та організованого руху коридорами;
провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття;
очищення і дезінфекція поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо – після проведення занять у кінці робочого дня.

У шкільних їдальнях заборонено організовувати харчування дітей за принципом “шведського столу”. Між столами повинна бути дистанція (не менше 1,5 метра) та не більше 4 учнів одночасно.

Встановили вимоги щодо перевезення дітей та працівників закладу в шкільному транспорті. Перевізник має забезпечити водіїв масками/респіраторами та антисептиками для рук. Салон транспорту дезінфікуватиметься в кінці робочої зміни. Вхід до автотранспорту дозволяється лише в масці, а кількість пасажирів у межах кількості місць для сидіння.

За можливістю, заняття рекомендують організовувати просто неба.

У зв’язку з тим, що Івано-Франківськ потрапив до “червоної” зони захворюваності, міська влада продовжила літні канікули для дітей до 11 вересня.

Коментарі