За 9 місяців роботи прем’єр-міністр Денис Шмигаль і міністри не все виконали, що обіцяли

  • Грудень 6, 2020

Шмигаль не виконав обіцянку, що робітники державних шахт будуть отримувати зарплату вчасно і в повному обсязі. Станом на 1 жовтня, за даними Міністерства енергетики, борг із зарплати перед працівниками державних вугледобувних підприємств становив 292,3 млн грн.

На початку листопада проблему все ще не вирішили. У держбюджеті планується передбачити ще 1,4 млрд грн на виплати гірникам до кінця року і погашення заборгованості, яка тягнеться ще з вересня. Необхідний для цього закон парламент ухвалив. Борги перед шахтарями погасять, але зарплата все одно надійде не в належний термін.

Міністру охорони здоров’я Максиму Степанову не вдалося у листопаді забезпечити збільшення кількості ПЛР-тестів на коронавірус до 50 тис. на добу. Крім того, до середини листопада міністр не зміг збільшити кількість ліжок, підключених до кисню, до 26 тис.

Степанов обіцяв, що цього року районні та міські лікарні отримають 210 нових комп’ютерних томографів. Однак нещодавно він заявив, що не говорив про закупівлю 210 томографів, закупити, насправді, планують 161. Станом на кінець листопада ситуація не змінилася.

Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов заявляв, що планує провести “швидкий” внутрішній аудит справ у відомстві. Але до сьогоднішнього дня аудит не проводили і в цьому році його не буде.

Серед обіцянок прем’єра Шмигаля, які у процесі – збудувати і відремонтувати наступного року майже 300 закладів освіти, забезпечити лікарів усім необхідним, запровадити накопичувальну пенсійну систему.

У процесі обіцянка міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – придбати 300 відеокамер автофіксації порушень ПДР, Степанова – до кінця цього року забезпечити збільшення кількості ПЛР-тестів на коронавірус до 100 тис. на добу, віце-прем’єр-міністра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова – у 2021 році підключити до швидкісного інтернету 11 тис. соціальних об’єктів.

Раніше ЗМІ повідомляли, що міністра охорони здоров’я Максима Степанова можуть замінити головним санітарним лікарем Віктором Ляшком. А міністра інфраструктури Владислава Криклія – керівником Укравтодору Олександром Кубраковим.

Коментарі