За оплату товарів і послуг на банківську картку можуть оштрафувати на 85 тис. грн

  • Липень 4, 2021

Такий штраф накладатимуть на фізосіб, які отримують оплату за свої послуги на картки. У них також можуть конфіскувати товар.
Такі розрахунки проводяться з грубими порушеннями податкового законодавства. Продавці отримують невраховані доходи, не платять певні податки, збори й обов’язкові платежі
пояснили в Державній податковій службі.

Приймати оплату послуг на особисту картку заборонено законом. Усі українці, які ведуть підприємницьку діяльність, мають оформитися як фізособи-підприємці. Залежно від грошових обігів, відрізняється ставка єдиного податку. За новими правилами перевіряти перекази можуть безпосередньо банки в межах фінансового моніторингу. Підозрілі операції можуть блокувати.
Деяких українців, які приймають оплату на картку, знайти практично неможливо. Наприклад, репетиторів або певних самозайнятих осіб. Банки, які їх обслуговують, не зобов’язані повідомляти в ДПС про відкриття особою карткового банківського рахунку. За таких обставин і факт наявності в конкретної особи карткового рахунку, і будь-які банківські операції через нього недоступні для фіскальних органів, що й дає змогу уникати сплати податків
розповів партнер Interlegum Олександр Маленко

Верховна Рада України ухвалила за основу закон про підвищення податків.

Законопроект зареєстрований №5600 підтримали 264 народних депутати, повідомляється на сайті Ради.

У законопроекті прописані зміни до Податкового кодексу в частині ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях, з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції з акцизного податку, екологічного податку та рентної плати.

Коментарі