Збільшився відсоток українців, які готові проголосувати за вступ України до НАТО

  • Квітень 1, 2020

Якби референдум щодо вступу України до НАТО проводився у лютому 2020 року, і в голосуванні взяли участь усі ті, хто визначився зі своїм вибором, явка становила би близько 74,8%, свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного у лютому.
Відсоток тих, хто підтримує вступ України до НАТО, переважає над часткою противників. Якби референдум із питання, чи вступати Україні до НАТО, відбувався у лютому 2020 року, 43,5% опитаних вказали, що вони проголосували би за вступ України до НАТО, 31,3% – проти; чверть (25,2%) не визначилися або не брали б участі у такому референдумі
Повідомили у результатах опитування.

Голоси учасників розділилися б таким чином: 58,2% голосів – за вступ України до НАТО, 41,8% – проти. Порівняно з лютим минулого року опитування фіксує деяке збільшення відсотка тих, хто висловлює готовність проголосувати за вступ до НАТО у разі референдуму – з 40,1% в лютому 2019 року до 43,5% в лютому 2020-го. Відсоток тих, хто проголосував би проти, не змінився (31,5% в лютому 2019 року, 31,3% в лютому 2020-го).
Ідею вступу України до НАТО, як і раніше, підтримують переважно мешканці західних і центральних областей; на півдні і сході країни більшість налаштована проти вступу України до НАТО

За результатами опитування, якби референдум щодо вступу України до НАТО проводився у лютому 2020 року, у західних областях 60% проголосували би за вступ до НАТО, 14% – проти, 26% – не визначилися або не стали би брати участі у голосуванні; у центральних областях 53% готові проголосувати за вступ до НАТО, 19% – проти, 28,1% – не визначилися або не голосували б; у південних областях 28% готові проголосувати за вступ до НАТО, 49% – проти, 23% – не визначилися або не голосували б; у східних областях 16% готові проголосувати за вступ до НАТО, 62% – проти, 22% – не визначилися або не голосували б.

Всеукраїнське опитування громадської думки проводив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 8 по 18 лютого методом особистого інтерв’ю серед 2038 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

Міністри закордонних справ країн НАТО в режимі телеконференції 2 квітня обговорять новий пакет допомоги для України та Грузії. Новий пакет допомоги має на меті зміцнення політичної та практичної підтримки країнами НАТО своїх важливих партнерів.

Коментарі