Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон “Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи”

  • Вересень 24, 2019

Законопроект розроблений на виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Він запроваджує в українському законодавстві положення Конвенції про процедуру спільного транзиту, передають у Міністерстві фінансів.

Конвенція про процедуру спільного транзиту об’єднує 35 країн європейського регіону. Сюди входять члени ЄС, члени Європейської асоціації вільної торгівлі, Туреччина, Македонія та Сербія. Вони запровадили єдині для всіх договірних сторін правила декларування та контролю за транзитними переміщеннями товарів із використанням спільного ІТ-продукту.
NCTS – це ІТ-продукт, який дає можливість налагодити обмін інформацією про етапи митного оформлення товарів із використанням електронних повідомлень у режимі реального часу та підвищити ефективність використання системи аналізу ризиків
Приєднання до Конвенції дозволить Україні запровадити обмін митною інформацією з 35 країнами у режимі реального часу, отримувати інформацію для переміщення товарів транзитом, запровадити спеціальні транзитні спрощення, використовувати єдину митну декларацію для переміщення товарів від країни-відправлення до країни-призначення через треті країни за спільними правилами.

Лише після цього Україна зможе отримати офіційне запрошення приєднатися до Конвенції.

Запуск ринку землі принесе Україні додаткових 3% ВВП. Про це сказав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов в ефірі програми “Свобода слова” на ICTV.

Коментарі