Зеленський вніс зміни в положення про проходження українцями військової служби в Збройних силах України

  • Вересень 27, 2021

Уточнили норму про укладення першого контракту з випускниками вищих військових навчальних закладів та курсів підготовки офіцерського складу. Документ визначає, що з курсантами ВНЗ і слухачами курсів, які не мають офіцерських звань, після успішного закінчення навчання (підготовки) на посадах осіб сержантського, старшинського та офіцерського складу контракт укладається строком на 5 років, а за спеціальностями льотного складу осіб офіцерського складу авіації – на 10 років, повідомляє Офіс президента.

Указ президента також визначає термін проходження військової служби. Він може бути продовжений за новим контрактом для рядових – на 3 роки, сержантам і старшинам – від 3 до 5 років.

Передбачається запровадження первинного військового звання для щойно призваних осіб – рекрутів. Після прийняття присяги їм присвоюється звання рядового (матроса).

Для осіб офіцерського складу вводиться первинне військове звання молодшого лейтенанта (раніше – лейтенанта, в окремих випадках – молодшого лейтенанта).

Уточняються терміни вислуги у військовому званні, норми про чергове і дострокове присвоєння, звільнення з посад військовослужбовців і ряд інших положень.

Указом №486 / 2021 визнані такими, що втратили силу ряд указів президента України про проходження військової служби в ЗСУ, СБУ, Управління держохорони, Держприкордонслужбі, Держспецзв’язку, Службі зовнішньої розвідки.

Президент Росії Володимир Путін після навчань “Захід-+2021” залишив в наближених до кордону України районах численні армійські батальйони. Українське командування не фіксує масового повернення військових РФ до місць постійної дислокації.

Коментарі