Змусити ВРУ ухвалити новий виборчий закон можуть тільки активні українці

  • Травень 18, 2018

Народний депутат Юрій Дерев’янко на мітингу біля Верховної Ради заявив: “НІ! Виборам за законом Януковича”.

“Олігархи не повинні панувати в Україні і розставляти своїх ляльок на посади. Олігархів влаштовує виборча система Януковича: мажоритарка і закриті списки. Мажоритарка дає змогу купувати голоси, тиснути адміністративним ресурсом і проштовхувати кандидатів, які вигідні олігархам”, — заявив нардеп.

За його словами, закриті списки — це корупційна система, коли кандидат може принести гроші і на партійному рівні домовитись про місце у списку.

Дерев’янко вважає, що мають бути відкриті партійні списки, повне скасування мажоритарки та заборона політичної реклами. “На вибори витрачається колосальна кількість грошей, вплив на людей здійснюється через ЗМІ, зокрема телебачення. Допустимі дебати, але тотальне зомбування громадян є неприпустимим”, — наголосив він.

Депутат впевнений, що змусити парламент прийняти новий виборчий кодекс може тільки тиск громадськості.

“Законопроект проголосований в першому читанні, але робоча група дуже кволо працює, бо АП не зацікавлена, щоб ця система змінилась. Єдиний спосіб змусити їх це зробити — чинити громадський тиск. Тому нас має бути більше”, — додав він.

Нагадаємо, 17 травня РУХ НОВИХ СИЛ взяв участь у мітингу біля Верховної Рали з вимогою запровадити нове виборче законодавство.Окрім РУХУ НОВИХ СИЛ участь у акції взяли Громадський рух “Чесно”, АвтоМайдан,ВО “Свобода”, Громадянський Рух ХВИЛЯ, Європейська партія України, Об’єднання “Самопоміч”, Громадянська позиція, ДемАльянс, Народний Рух України, Національний корпус, Сила Людей, Рух “Визволення”, Українська Галицька Партія.

Коментарі