Знайти роботу заробітчанам у Німеччині стане легше

  • Жовтень 9, 2019

Країна з березня 2020-го змінює правила працевлаштування. Тоді набере чинності новий міграційний закон.

Сьогодні працівники з країн, які не входять до складу ЄС, претендують на роботу в Німеччині у порядку третьої черги. У першу чергу працевлаштовують німців. З березня роботодавці зможуть наймати працівників-іноземців одразу.
Роботодавцям не треба буде визначати, чи доступний внутрішній або європейський кандидат, перш ніж найняти фахівця з України. Але у законі також міститься припис, за яким, при зміні ситуації на ринку праці, першочергова перевірка може бути відновлена. Наприклад, у певних професіях або в певних регіонах
Пояснює директор агентства з працевлаштування за кордоном Тетяна Бугакова.

Щоб знайти роботу, заробітчанам, як і раніше, треба знати німецьку, мати диплом про освіту та мати кошти для проживання.

Щороку німецькі роботодавці не можуть закрити 1,2-1,5 млн вакансій. У Польщі щорічний недобір становить близько 150-200 тис. працівників.

Найбільший попит у Німеччині на кваліфікованих робочих, медсестер, робочих сільського господарства та сфери обслуговування.

У середньому спеціалістам пропонують зарплату €1,6-2 тис. Це 43-54 тис. грн.

У Німеччині з’явилися філії польських агентств працевлаштування. Таким чином Польща хоче переманити до себе заробітчан, які виїхали у Німеччину.

Коментарі