Знесення серпа і молота з монументу “Батьківщина-мати” у столиці готові профінансувати меценати

  • Березень 25, 2020

Про це сказав голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович в ефірі

На запитання: що робити з монументом, на якому герб Радянського Союзу, Дробович відповів:
Демонтувати герб. Це технічно можливо. Більше того, є меценати, які готові за все заплатити, щоб його зняти. Щоб просто написали, що це вони
Єдине питання, це треба теж робити не з бухти-барахти – взяв, відпиляв, воно впало. Ні. Це складна інженерна робота, яку треба поступово вивчити. От ми зараз ведемо консультації, отримуємо ось таку пачку документів від Музею історії України у Другій світовій війні. Вивчаємо технічні можливості.
Це декомунізація, закон, це треба виконувати

Водночас Дробович назвав “чуш’ю собачою” демонтувати весь монумент.
А щодо герба – можливо. Це шестиметровий елемент щита. Який цільнозварний. Але є технологія, якою це можна зняти. Більше того є цехи, де вироблялася ця нержавіюча сталь. Де можна замовити ту саму сталь і виготовити абсолютно рівний щит

У квітні 2015-го Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію. Зокрема, про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів і заборонила їхню пропаганду.

Закони забороняють радянську символіку, відкривають архіви радянських спецслужб і визнають борцями за незалежність України Українську повстанську армію.

Зміні підлягають географічні назви та назви вулиць і підприємств населених пунктів, що мають комуністичне походження

Дніпропетровськ перейменували на Дніпро, Кіровоград — на Кропивницький.

Змінили назви 32 міст, 955 селищ, 25 районів, 51493 вулиць, площ і скверів. Демонтували 1320 пам’ятники Леніну та 1069 пам’ятників іншим діячам тоталітаризму.

Коментарі