Звання найкрасивішого видання України здобула пізнавальна книжка-картинка про рух “Куди і звідки” творчої майстерні “Аґрафка”

  • Червень 23, 2021

Отримала гран-прі конкурсу “Найкращий книжковий дизайн 2021”.

Лауреата оголосили під час церемонії відкриття Х Міжнародного фестивалю Книжковий арсенал. Проходить у столичному Мистецькому арсеналі.

Диплом переможця та статуетку вручили Мар’яні Савці, головній редакторці львівського “Видавництва Старого Лева”, яке випустило книжку “Куди і звідки”. Розповідає про мандри людей, тварин, рослин. Про подорожі заради торгівлі чи завоювання, наукові експедиції та паломництво, міграції, мапи, навігацію, пошук свого власного шляху.
Два слова, які подорожній найчастіше чує у мандрах – “куди” і “звідки”. Ця книжка – візуальна й інтелектуальна мандрівка крізь тисячі років у пошуках відповідей на ці та багато інших запитань
ідеться в синопсисі.
Книга є простором часу і руху. Коли ми читаємо, то водимо очима, гортаємо сторінки. “Куди і звідки” – не тільки для дітей, а для кожного з нас. Ознайомлює з рухом у всіх його проявах. Рух людей та об’єктів, рух як політична дія, рух вітру, води, нашої планети. Його різні види в барвах, кольорах і графіці зміг показати тандем художників Романи Романишин та Андрія Лесіва. Так виникло гармонійне видання, яке присвячено руху і втілює його в собі
каже німецький редактор, письменник і художник Ян Венцель.

Конкурс “Найкращий книжковий дизайн” 2016-го започаткував Книжковий арсенал у співпраці з Goethe-Institut в Україні за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та фонду Buchkunst. Цього року проводили вшосте. Отримали рекордну кількість заявок – 227. До участі приймали роботи, надруковані із серпня 2020-го до травня 2021-го.
Цьогоріч конкурс став справді брендом, як і свого часу Книжковий арсенал. Це ніби самодостатня частина заходу, але водночас немислима поза ним. Оскільки за візією фестивалю нам важливо поєднувати літературу і мистецтво, зміст та естетику. Ця подія дає нам таку змогу
говорить координаторка конкурсу Оксана Хмельовська.

Книга-переможець представлятиме Україну на міжнародному конкурсі книжкового дизайну Best Book Design from All Over the World у Німеччині.

Ювілейний Книжковий арсенал відбувається з 23 до 27 червня. Беруть участь понад 200 видавців, ілюстраторів, інституцій культури. Заплановано понад 300 подій – презентацій, дискусій, концертів, перформансів, лекцій, виставок.

Коментарі