Звільнення по закону передбачає виплати зарплат ще 9 місяців

  • Серпень 11, 2019

Якщо звільнитися за погодженням сторін, допомогу по безробіттю можна оформити відразу, а за власним бажанням – після трьох місяців.
Допомога по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, призначається відповідно до частин першої та другої цієї статті, і її виплата починається з 91-го календарного дня
Йдеться в законі про соціальне страхування.
Максимальні виплати: 50% зарплати – стаж до 2 років; 55% зарплати – стаж від 2 до 6 років; 60% зарплати – стаж від 6 до 10 років; 70% зарплати – стаж від 10 років.
Якщо у вас була офіційна зарплата в розмірі 13 тис. грн і ви звільнилися за згодою сторін, при стажі в 4 роки перші три місяці, то зможете отримувати свою законну страхову виплату в розмірі 7,1 тис. грн. Потім ще три місяці – 5,7 тис. грн і ще стільки ж – по 5 тис. грн. Але це за умови, що за весь цей період ви не знайдете роботу.

Середня зарплата в Україні склала 10783 грн. Найбільші отримують працівники в Києві – 15650 грн. Найменше платять в Кіровоградській обл – в середньому 8574 грн, Чернігівській обл – 8578.
На сайтах пошуку роботи можна знайти вакансії з оплатою вище середньої. Переважно це робота у великих містах.

Коментарі